• Historia Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły

• Pierwsza Szkoła Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego na Warmii i Mazurach.

16 lipca 1960 r., w 550 rocznicę bitwy grunwaldzkiej, otwarto pierwszą na Warmii i Mazurach (a trzydziestą w Polsce) tzw. tysiąclatkę. W uroczystości otwarcia uczestniczył minister oświaty Czesław Wycech. Była to siedmioklasowa szkoła podstawowa.

W 1966 r. zmieniono status szkoły na ośmioklasową szkołę podstawową.

W marcu 1999 r. zapadła decyzja o założeniu Publicznego Gimnazjum w Stębarku.  1 września 1999 r. w budynku szkoły naukę rozpoczęło 114 gimnazjalistów. Kadra pedagogiczna szkoły składała się z 17 nauczycieli.

Od 15 czerwca 2000 r. gimnazjum nosi imię Władysława Jagiełły.

W wyniku reormy edukacji od 1 września 2019r gimnazjum zostało przekształcone w Szkołę Podstawową                im. Władysława Jagiełły  z oddziałam]i przedszkolnymi.

1 pażdziernika 2021r w budynku Szkoły rozporczął działalność także Gminny Żłobek w Stębarku.